16. maijs 2014 · Comments Off on Starptautiska konference „Par digitālo fiziskajā – bibliotēka kā saskarne” · Kategorijas: Semināri, konferences, projekti

Jauno attīstības tendenču rezultātā arvien pieaug bibliotēkas kā tikšanās un mācību vietas loma; līdz ar elektronisko materiālu izplatību tā kļūst arī par reālās un virtuālās telpas saskarsmes vietu. Kā bibliotēkām nelikt lasītājam vilties? Kā fiziskajā telpā padarīt redzamus digitālos materiālus un pakalpojumus? Šiem jautājumiem būs veltīta starptautiska konference „Par digitālo fiziskajā – bibliotēka kā saskarne”, kuru 2014.gada 11.jūnijā organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Konference notiks Gētes institūta Rīgā telpās Torņa ielā 1 (ieeja no Klostera ielas).

Konferences 1.daļā Hamburgas pilsētas bibliotēkas tīmekļa vietnes un eService vadītājs Svens Instinske stāstīs par to, kā bibliotēka ar savu e-learning koncepciju reaģē uz jaunajām lasītāju prasībām un kā tika pieņemts lēmums tradicionālos un inovatīvos bibliotēkas pakalpojumus pārnest un attīstīt digitālajā vidē.

Konferences 2.daļā Berlīnes Valsts bibliotēkas – Preußischer Kulturbesitz fonda attīstības referente Janīna Tauberte runās par digitālo materiālu redzamības palielināšanu bibliotēkas fiziskajā telpā. Aplūkojot piemērus no Vācijas bibliotēkām – sākot no QR kodu pielietošanas līdz skārienjūtīgiem digitālo materiālu prezentācijas kioskiem – referente iepazīstinās ar aktuālajām elektronisko mediju „saredzamības” palielināšanas stratēģijām.

Konferences noslēgumā Igaunijas, Latvijas un Lietuvas pārstāvju prezentācijas papildinās vācu referentu aplūkotās tēmas.

Lūdzam pieteikt savu dalību konferencē līdz 2014.gada 2. jūnijam, aizpildot pieteikuma anketu!

Informācija par konferenci un pieteikuma anketa: http://www.goethe.de/ins/lv/rig/kul/mag/dip/kon/lvindex.htm

Ar sveicieniem,

Evija Vjatere

Bibliotēku konsultatīvā centra vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: evija.vjatere@lnb.lv

Tālr.: 67969130

 

Zigrīda Murovska

Bibliotēkas vadītāja & Mājas lapas redaktore
Goethe-Institut Riga
E-pasts: zigrida.murovska@riga.goethe.org

Tālr.: 67508190

Comments closed.