11. marts 2014 · Comments Off on Rakstu vācēja ceļš: tikšanās ar literātu un bibliotekāru Jāni Valku · Kategorijas: Nozares aktualitātes

Kipsalas_gram_sv

Šā gada 21. martā, plkst. 11:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes literatūras lasītavā (Tērbatas ielā 75, 3. stāvā) notiks diskusiju cikla Ko lasa bibliotēku nozares speciālisti? kārtējais pasākums. Tā viesis būs jaunais un ekscentriskais literāts un Ventspils Galvenās bibliotēkas bibliotekārs Jānis Valks.

Tikšanās laikā autors stāstīs gan par savu jaunāko grāmatu „Rakstu vācēja ceļš”, gan par to, kā īstenojās sapnis pievērsties rakstniecībai un strādāt bibliotēkā, gan arī par cieņu un mīlestību pret grāmatām kopumā. Apliecinot savu radošo un praktisko daudzpusību, J. Valks dalīsies stāstos arī par saviem piedzīvojumiem dažādos ar literatūru nesaistītos amatos (piemēram, galdnieka, pasākumu rīkotāja, zirgaudzētavas, kā arī televīzijas darbinieka).

„Mana jaunākā grāmata „Rakstu vācēja ceļš” vēsta par milzīgu bibliotēku un pilsētu, kura darbojas, lai nodrošinātu šī grāmatu nama pastāvēšanu. Taču interesanti, ka viens no iemesliem, kādēļ pats nonācu bibliotēkā, ir tas, ka manā iztēlē radās stāstā aprakstītā krātuve, un es ilgu laiku pavadīju savas fantāzijas pasaulē. Bibliotēkas simboliskums manā apziņā iesēdās tik dziļi, ka tas mudināja meklēt arī ar grāmatām saistītu nodarbošanos. Visvairāk vēlējos kļūt par bibliotekāru. Nu, kaut vai par grāmatu krātuves naktssargu!” – stāsta rakstnieks.

Šobrīd Jānis Valks sevi galvenokārt dēvē par literātu, un, pēc viņa domām, šis vārds ietver daudzveidīgas un īpašas attiecības ar drukāto vārdu – grāmatu lasīšanu, personīgās bibliotēkas veidošanu, prozas rakstīšanu, dalību ar literatūru saistītos pasākumos un konkursos, kā arī darbu bibliotēkā.

Gaidīti visi interesenti!

 

Papildus informācija:

Anda Saldovere

Bibliotēku konsultatīvais centrs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālr.: 67312808673128086731280867312808

E-pasts: anda.saldovere@lnb.lv

 

Comments closed.