08. aprīlis 2015 · Comments Off on Lūdzam sabiedrību nepalikt vienaldzīgiem · Kategorijas: Nozares aktualitātes

Vēršamies pie Jums ar aicinājumu palīdzēt mums, Hanzas ielas iedzīvotājiem nosargāt 18 kokus – 6 liepas, 3 kļavas, 3 ozolus un vēl citus kokus, no kuriem daži ir vairāk nekā simts gadus auguši pašā Rīgas centrā, Hanzas ielas 2a ēkas dārzā,  Pasaules mantojuma aizsardzības zonā.

Hanzas ielas 2a ēku daudzi pazīst kā Misiņa māju, jo šajā ēkā dzīvoja izcilā latviešu kultūras personība – bibliotekārs un Misiņa bibliotēkas dibinātājs Jānis Misiņš (1862-1945).

Līdz 1941. gada 17. aprīlim šajā ēkā dzīvoja arī Leonīds Breikšs (1908.-1942.),  kura dzejas rindas „Svēts mantojums šī zeme mūsu tautai” vēl joprojām ir lasāmas pie šīs ēka sienas.

Ilgāku laiku plakāts pie gandrīz jau pussabrukušās ēkas vēstīja, ka kuru katru brīdi jāsākas ēkas atdzimšanai un jaunais ēkas īpašnieks līdz pat 31.03. apgalvoja, ka jaunā Hanzas Rezidence būs „eleganta vēsturiska ēka”, līdzās tai plānots „pieguļošs, labiekārtots personīgais parks ar lapenēm, kā arī tas, ka „projekta izstrādes stadijā rūpīgi apzināti vēsturiskie aspekti un landšafti”.

Tikko  ir kļuvis zināms, ka patiesībā tiek plānota 18 koku ciršana un dārzu aizbūvēt ar septiņu stāvu augstu jaunbūvi, kas izjauktu kultūrvēsturisko apbūvi un degradētu vidi. Koku izciršana tikai pasliktinātu tā jau slikto gaisa kvalitāti Kr. Valdemāra ielā,  līdzi ar ko apkārtnes iedzīvotājiem pasliktinātos dzīves kvalitāte. Tieši līdzās plānotājai koku ciršanas teritorijai atrodas Rīgas 49. vidusskola un skolas sporta laukums, un koki, kurus tagad plāno izcirst, aizsargā skolu no Hanzas ielas putekļiem un automašīnu izplūdes gāzēm.  

Lūdzam sabiedrību nepalikt vienaldzīgiem un visiem kopā nepieļaut 18 koku izciršanu, kas būtiski ietekmēs jau tā slikto gaisa kvalitāti Kr. Valdemāra ielas rajonā, kā arī saglabāt mantojumā kultūrvēsturisko apbūvi Pasaules mantojuma aizsardzības zonā.

Līdz 15. aprīlim jebkurš iedzīvotājs var izteikt savu viedokli un to var izdarīt dažādos veidos:

1.Rīgas pilsētas būvvaldes Vadītāja biroja Klientu apkalpošanas centrā, Rīgā, Amatu ielā 4, 1. stāvā (T. 67105800,67012889), apmeklētāju pieņemšanas laikā: Pirmdienās, Ceturtdienās  10:00-19:00, otrdienās, trešdienās 09:16.00, piektdienās 09:00 – 14.00.

2.    Jebkurā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra filiālē (bezmaksas informatīvais T. 80000800);

3.    Jebkurā Rīgas centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā;

4.    Elektroniski aizpildīt un nosūtīt portālā www.riga.lv sadaļā „e-pakalpojumi”;

5.    Elektroniski aizpildīt un nosūtīt portālā www.eriga.lv sadaļā “Sabiedrības līdzdalība” (www.eriga.lv > Kategorijas > Dzīves vieta, nekustamais īpašums, būvniecība > Sabiedrības līdzdalība).

 

Nosargāsim mūsu mantojumu!

 Lūdzu pārsūtiet šo informāciju saviem draugiem, kolēģiem un domu biedriem.

 Paldies visiem jau iepriekš par atbalstu!

Kontakti:

hanzaskoki@gmail.com

Comments closed.