Saulcer

Rīga 2014 programmas pasākums – jauno lasītāju karnevāla gājiens „Gribu iet uz bibliotēku” 2014.gada 8.septembrī

 

Domrakstu konkursa rezultāti

 

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?”. Pavisam tika iesūtīti 259 darbi, tos vērtēja rakstnieks Māris Rungulis, Jūrmalas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte. 69 labākie darbi, kuru autoru saraksts ir pielikumā, tiks publicēti grāmatā, tādā veidā visiem būs iespējams iepazīties ar jaunu, 21.gadsimta leģendu par Stikla kalnu, Antiņu un Saulcerīti. Balvā bērni saņem ielūgumu piedalīties karnevālā un grāmatas autoreksemplāru. 5 oriģinālāko stāstu autori, kuri tiks paziņoti augusta sākumā, 8.septembrī Starptautiskajā rakstpratības dienā kāps Rātsnama balkonā un nolasīs fragmentu no sava sacerējuma, viņi saņems īpašas balvas.

 

Karnevāla gājiens „Gribu iet uz bibliotēku” ir Rīgas 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums. Tajā piedalīsies 2000 bērni no visas Latvijas, kuri dosies no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno Nacionālo bibliotēku. Viņi cīnīsies ar melnajiem kraukļiem – aizspriedumiem par grāmatām un lasīšanu, un atbrīvos Saulcerīti, kas simbolizē tautas ilgas un centienus. Šajā vienreizējā pasākumā viņiem būs iespēja demonstrēt savu izveidoto karnevāla tērpu par mīļākās grāmatas tēmu, saņemt balvas, dzirdēt koncertu, piedalīties Gaismaspils iepazīšanas spēlē un uzzināt daudz jauna. 

 

Konkursa rezultati_pateiciba bibliotekam

Konkurss_uzvaretaji

 

Vēl ikvienai grāmatas mīlošai ģimenei ir iespēja iesaistīties kopīgā projektā!

Piesaki savu ģimeni 8.septembra karnevāla gājienam, piedalies svētkos, saņem balvas, parādi savas spējas!  https://docs.google.com/forms/d/1b7BD2NuyJH0w5jmAObVM5DQQMxxouE3l6xhrROnyg1g/viewform

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra speciālisti, Karnevāla gājiena režisori Krista Burāne un Mārtiņš Eihe, māksliniece Indra Sproģe pateicas Jums par interesi un iesaistīšanos! Lai veicas! Uz tikšanos 8.septembrī Rīgā!

 

Informāciju sagatavoja:

 

Silvija Tretjakova

Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Bērnu literatūras centra vadītāja

Tērbatas iela 75,

Rīga, LV 1001

www.lnb.lv

www.lasamkoks.lv

T.: +37167969143

silvija.tretjakova@lnb.lv

 

Comments closed.