02. februāris 2015 · Comments Off on BŪSIM SOLIDĀRI – ATBALSTĪSIM RĪGAS KRISTĪGĀS VIDUSSKOLAS BIBLIOTĒKAS PIEDALĪŠANOS PROJEKTU KONKURSĀ! · Kategorijas: Konkursi

Lasīšana ir viena no lielākajām pasaules vērtībām, tā bagātina prātu, attīsta domāšanu un cilvēka iekšējo pasauli. “Cilvēks, kas nelasa, ir katastrofa. Jaunā paaudze zina aizvien mazāk vai faktiski nezina neko un par to pat nekautrējas. Ja tu nelasi, tavs prātiņš ir kūtrs un galviņa tukša.” – tā izcilais latviešu komponists P.Vasks.

Visā pasaulē tiek strādāts pie lasīšanas veicināšanas programmām, apzinoties problēmas nopietnību un tās graujošās sekas nākotnē, taču Latvijā gandrīz katras nelielas skolas bibliotēkas ikdiena ir neatrisināmā problēma ar absolūti nepietiekamo finansējumu daiļliteratūras iegādei. Lai savai bibliotēkai iegūtu jaunas grāmatas, ar situāciju nesamierināmie bibliotekāri gan rīko grāmatu ziedojumu akcijas, gan dedzīgi popularizē “Draudzīgo aicinājumu”, gan raksta izdevniecībām (un pretī saņem dziļdomīgu klusēšanu), gan ar prieku piedalās “Bērnu un jauniešu žūrijā”. Un dažreiz pat ar savu neatlaidību “ielaužas” pavisam plaša mēroga projektu konkursos, kā piemēram, to februārī izdarījusi Rīgas Kristīgās vidusskolas bibliotēka, ar sava projekta pieteikumu iekļūstot labdarības iniciatīvas www.LabieDarbi.lv publiskā balsojuma kārtā!

Tāpēc lūdzam visu skolu bibliotēkārus būt solidāriem un ar savu balsojumu atbalstīt Rīgas Kristīgās vidusskolas projektu “TU ESI TAS, KO TU LASI” labdarības iniciatīvas http://labiedarbi.lv/lv/projekts/tu-esi-tas-ko-tu-lasi projektu konkursā!

PAR BALSOJUMU:

  1. Balsojums notiek no 1. līdz 28.februārim
  2. Par katru projektu mēneša laikā var nobalsot vienu reizi no vienas aktīvas inbox.lv adreses  http://labiedarbi.inbox.lv/project?id=1096 ,

no viena www.draugiem.lv profila –

https://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?project=1096

un  vienu reizi no www.LabieDarbi.lv no katra jūsu rīcībā esošā telefona numura –

http://labiedarbi.lv/lv/projekts/tu-esi-tas-ko-tu-lasi.

  1. Protams, var balsot no KATRA telefona numura (SIM kartes), no KATRAS inbox.lv adreses un no KATRA draugiem.lv profila!
  2. Visi balsojumi ir bezmaksas!
  3. Balsis http://labiedarbi.lv/lv/projekts/tu-esi-tas-ko-tu-lasi tiek skaitītas DUBULTĀ – tātad šis balsojums ir visizdevīgākais!
  4. Balsojot http://labiedarbi.lv/lv/projekts/tu-esi-tas-ko-tu-lasi ir nepieciešams telefons – vispirms šai mājas lapā ir jāpiereģistrējas ar savu telefona numuru (tas ir ātri un vienkārši), tad uz telefonu tiek atsūtīts kods, kas būs jāievada, veicot balsojumu. Tas arī viss!

 

Lai uzvarētu, ir vajadzīgs daudzu tūkstošu cilvēku atbalsts (kādi projekti un ar cik balsīm uzvarējuši iepriekš, redzams http://labiedarbi.lv/lv/arhivs ), tāpēc lūdzam visus labas gribas cilvēkus, kuriem šī iniciatīva liekas atbalstāma, nobalsot pašiem un pamudināt nobalsot arī savus ģimenes cilvēkus, radus, draugus un kolēģus! Ticam, ka Latvijā ir daudz cilvēku, kas lasa paši un vēlas, lai lasītu arī bērni.

 

Comments closed.