11. decembris 2018 · Comments Off on Atskats uz 2018.gada biedru sapulci · Kategorijas: Semināri, konferences, projekti

Šogad LSBB biedru sanāksme notika 7.decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēkzinātņu lasītavā. Dalībnieku atsauces pēc sanāksmes – darba kārtība, lektori bija labi. Bet visu pēc kārtas…

Kā pirmā uz sapulci sanākušos uzrunāja UNESKO Latvijas Nacionālās komisijas komunikāciju un informācijas sektora vadītāja Beāte Lielmane. Stāstīja par UNESKO programmu "Pasaules atmiņa" zināšanas sabiedrības veidošanai.

Kultūras ministrijas Bibliotēku un arhīvu nodaļas vecākā referente Linda Langenfelde informēja par jaunumiem izglītības un profesionālās pilnveides prasībās skolu bibliotekāriem.

Latvijas univeritātes Socālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas vadītāja, docente Daina Pakalna klātesošos informēja par LU patreiz un tuvākajā laikā veidotajiem profesionālās pilnveides kursiem skolu bibliotekāriem.

Latvijas bibliotekāru biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone dalījās ar iespaidiem par pieredzēto IFLA 84.ģenerālkonferencē Malaizijā un šīs valsts skolu bibliotēkām. Viņa aicināja visus piedalīties akcijā "Bibliotekāru mode", kuras ideja aizgūta no šī pieredzes apmaiņas brauciena. Sīkāk: http://www.bibliotekari.lv/?p=5336

Par Rīgas skolu bibliotēkās notiekošajām inventarizācijām, par labo un arī sastaptajām problēmām darba gaitā informēja RCB Bibliotēku dienesta galvenā eksperte bibliotēku jomā Vineta Baško un BIS ALISE sistēmas administratore Rīgas skolās Dace Vlasova.

Kultūras žurnāliste Liega Piešiņa prezentācijā "Savas grāmatas meklējumos"  runāja par jaunāko bērnu literatūrā.

gallery

Informāciju sagatavoja Baiba Eversa

Comments closed.